Najviac informácií o Jánoch!|nedeľa, október 22, 2017
Práve sa nachádzate tu: Home » Fotogaléria » Na maškarnom plese v MŠ Mor.Sv.Ján
  • Sledujte nás aj na Facebooku!

Na maškarnom plese v MŠ Mor.Sv.Ján 

Kultúrne podujatia

    • No events

Karneval sa od nepamäti viaže na zimné ,fašiangové obdobie. Keď siahneme do histórie ľudstva už dávno túžili ľudia byť aspoň na malú chvíľku niekým iným a to im umožňovali masky. Ešte len nedávno bývalo nepísaným pravidlom, že i dospeláci mávali maškaráky, karnevaly. Lenže teraz ich akosi prešla chuť na niečo, ako je karneval.

No škôlkári z MŠ Moravský Sv. Ján dodržiavajú tradíciu a každým rokom poriadajú stretnutie všetkých víl, vodníkov, lienok a všakovakých iných bytostí. Ale o to, aby sa stretli všetky tieto kúzelné bytosti má na svedomí hlavne kolektív MŠ pod vedením p. riad. Šafránkovej .Posledné roky sa konal karneval v budove MŠ. Ale keďže sme sa rozrástli, čo sa týka počtu detí, tentokrát sme boli nútené usporiadať túto akciu v kultúrnom dome. Týmto by som chcela menom celého kolektívu poďakovať vedeniu obce za ústretovosť a pomoc pri realizácii.

Ale poďme už k jadru veci a to samotnému maškarnému plesu. O pätnástej hodine sa veľmi rýchlo zaplnila sála pozostávajúca z rodinných príslušníkov detí. Nasledovalo otvorenie p. Riaditeľkou. Po slávnostnej promenáde masiek pokračoval krátky kultúrny program. Deti počas karnevalu súťažili  i tancovali.Tanečné kreácie by nevznikli bez hudby. O hudobný sprievod sa postaral p.Ing Kmoško, ktorému tiež touto cestou ďakujeme. Keďže, deti veľmi dobre poznáme a vieme kedy sa bavia a kedy sa len tak jašia ,môžeme s kľudným svedomím skonštatovať, že väčšina detí sa bavila a užívala si tieto chvíle. Ak i tento karneval sme brali alebo ak chcete chápali ako ďalší neobyčajný deň v živote detí tak ste to pochopili dobre. Tým, že ste prišli ,spravili ste nielen niečo pre svoje deti, ale aj pre seba.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie . Nám bolo s Vami tiež dobre!

V.Gajdová

Foto: Matej Hajdin

nggallery id=2]