Najviac informácií o Jánoch!|nedeľa, október 22, 2017
Práve sa nachádzate tu: Home » Fotogaléria » Prvý ročník Svätojánskeho kotlíka + FOTOREPORT
  • Sledujte nás aj na Facebooku!

Prvý ročník Svätojánskeho kotlíka + FOTOREPORT 

Kultúrne podujatia

    • No events

V sobotu 12. augusta sa uskutočnil prvý ročník súťaže vo varení gulášu pod názvom  „Svätojánsky kotlík“. Do zápolenia o najlepší guláš sa celkovo prihlásilo 16 družstiev s vedúcimi: Martin Májovský, Richard Koch, Marian Hajdin, Štefan Goffa, Vladimír Húšek, Andrej Zaic, Péči, Ambulancia MUDr. Uhlíkovej, Vladimír Janota, Marián Groschmidt, Miroslav Majzún, Vladimír Juriga, Štefan Kubala, Peter Beck, Dušan Žiak, Ondrej Kralovič. 

Každé družstvo malo za úlohu navariť minimálne 10 litrov gulášu, ktorý mali možnosť zakúpiť si nielen návštevníci, ale jeho kvalitu hodnotila aj odborná päťčlenná porota. Tá potom vybrala víťazov v jednotlivých kategóriách.

V kategórii Najlepšia vôňa zvíťazilo družstvo pod vedením Vladimíra Húška, v hodnotení o Najlepšie oblečený tím a najkrajší stánok bodovalo družstvo Andreja Zaica.

V hlavnej kategórii o Najlepší guláš sa na treťom mieste umiestnil tím Vladimíra Húška, na druhom mieste skončil tím Vladimíra Janotu a celkovým víťazom sa stal guláš, ktorý navaril tím pod vedením Miroslava Majzúna. 

Všetci zúčastnení dostali vecné ceny za ktoré ďakujeme všetkým sponzorom, rovnako ako Obci za víťazné poháre a darčekové koše. 

Okrem výborných gulášov mali návštevníci možnosť zakúpiť si aj cigánske pečienky a až 13 druhov piva. O dobrú zábavu sa počas celého podujatia postarala country kapela ZMRK z Moravského Svätého Jána v zložení Jozef Záhorský, Miroslav Macejka, Peter Rusňák a František Kadera, pre deti bol pripravený skákací hrad, cukrová vata a iné atrakcie. 

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať organizátorom, súťažiacim i návštevníkom za vydarenú akciu a veríme, že táto tradícia sa v našej obci zachová a o rok sa pri guláši stretneme znova 🙂