Najviac informácií o Jánoch!|sobota, november 25, 2017
Práve sa nachádzate tu: Home » Novinky » Nové detské ihrisko v Jánoch
  • Sledujte nás aj na Facebooku!

Nové detské ihrisko v Jánoch 

Kultúrne podujatia

    • No events

Mamičky z Klubíku Janík v máji tohto roku podali projekt na realizáciu detského ihriska v Moravskom Svätom Jáne do Nadácie Orange, ktorá v rámci komunitného rozvoja vyhlásila grantový program Spojme sa pre dobrú vec.

 

Takto bude vyzerať nové detské ihrisko

Ihrisko sme plánovali vybudovať v priestranstve za kostolom.  Projekt bol úspešný, a aj keď sme nezískali plnú výšku žiadanej dotácie, s pridelenou sumou sme vedeli naložiť tak, aby sme aspoň nejaké hracie prvky zabezpečili. V tom čase podala svoj projekt na vybudovanie ihriska aj obec Moravský Svätý Ján, a to na Úrad vlády SR. Ihrisko malo byť takisto situované za kostolom, ale v oveľa väčšom rozsahu, keďže Úrad vlády SR ponúkal niekoľko násobne vyššiu dotáciu. Aby sa predišlo umiestneniu dvoch projektov do jednej lokality, čakalo sa na vyhodnotenie projektu obce. V auguste, kedy mal Úrad vlády SR vyhlásiť výsledky, tak výzvu zrušil vzhľadom na veľký počet záujemcov a nedostatok financií. Po tomto kroku sa obec rozhodla prispieť na náš projekt z vlastných prostriedkov, aby sme mohli nakúpiť viac ako dva hracie prvky. Dodacia lehota ihrísk je zvyčajne 6 – 8 týždňov, preto sa jeho montáž bude realizovať až koncom tohto mesiaca. Aj keď toto ročné obdobie už nie je ideálne na hry vonku a realizácia ihriska by bola ideálna cez leto, veríme, že zima rýchlo ubehne, aby sa deti čoskoro mohli tešiť z nového ihriska.
 

V súčasnosti prebieha verejné hlasovanie za projekt Ihrisko našim deťom, ktorý postúpil do druhého kola v rámci Komunitných grantov Nadácie VÚB. Toto ihrisko by sme radi vybudovali na Habánskom dvore, ktorý je ideálnym miestom pre deti, keďže je uzavretý a premávka cez túto časť obce je minimálna.
 

Ďalej: Hlasujte za nové detské ihrisko na Habánoch
 

 

Mamičky z Klubíku Janík je skupina rodičov, ktorí navštevujú klubík so svojimi deťmi. Klubík Janík vznikol v máji 2016 z dôvodu potreby stretávania sa mamičiek s deťmi najmä počas chladných dní, kedy nie je možné byť dlho vonku. Deti sa môžu spolu pohrať, spoznávať sa. Mamičky si tak skrátia dlhé chvíle, spoznajú nové mamičky, odovzdajú si rôzne rady. Priestory, ktoré pôvodne slúžiil ako ordinácia a čakáreň všeobecného lekára, nám bezodplatne poskytuje obec. Klubík bolo na začiatku treba trošku vynoviť, opraviť a prispôsobiť tak, aby deti mali dostatok priestoru a bezpečnosti na hry. V súčasnosti je pravidelne navštevovaný a priestor je tak maximálne využitý.

 

Silvia Čermáková a Jana Zaicová