Najviac informácií o Jánoch!|nedeľa, október 22, 2017
Práve sa nachádzate tu: Home » DSS MUDr. Dallosa » Darovali sme Vianoce obyvateľom domova
  • Sledujte nás aj na Facebooku!

Darovali sme Vianoce obyvateľom domova 

Kultúrne podujatia

    • No events

VIDEO a FOTOGALÉRIA: Naše občianske združenie 90871.sk sa opäť po roku zapojilo do charitatívneho programu Darujte Vianoce, ktorý už dvanásty rok vyhlásila Nadácia Orange. Rozhodli sme sa pomôcť DSS MUDr. Dallosa v Moravskom Sv. Jáne a spracovali tak projekt pod názvom „Na veselú nôtu v domove dôchodcov“.

Projekt bol úspešný a nadáciou podporený. Jeho cieľom bolo predovšetkým prejavenie spolupatričnosti ľudom, ktorí už nemajú nikoho blízkeho resp. ich rodiny o nich príliš nejavia záujem, podporiť ich, aby neupadali na duchu a pripraviť im príjemné vianočné popoludnie s kultúrnym programom, v rámci ktorého bolo odovzdanie spoločného darčeka a potom pre každého z nich malý osobný darček.

Prekvapenie pre obyvateľov domova sme pripravili na poslednú adventnú sobotu (21.12.2013), kedy sme im prišli odovzdať vianočný dar. Tým spoločným darčekom bol nový veľký televízor, ktorý je pre mnohých z nich jediným spojením s vonkajším svetom, keďže nie všetci sú mobilní a môžu sa zúčastňovať na rôznych podujatiach, absolvovať výlety či iné aktivity mimo DSS. Okrem toho, práve v tento zimný čas je práve sledovanie ich obľúbených programov jednou z mála činností, ktorým sa môžu venovať a čas im tak uteká rýchlejšie.

Naše pozvanie podieľať sa na kultúrnom programe s radosťou prijal FZ Fjertúšek. Skupinka mladých dievčat a chlapcov v ľudových krojoch s veselou piesňou, koledou i tancom takto potešila tieto naše starenky a starečkov. A samozrejme aj nás, ostatných zúčastnených, a chvíľami nezostalo jedno oko suché pri tých silných emóciách, ktoré sa niesli domovom.

Týmto ďakujeme Nadácii Orange za poskytnutie finančného daru, aby sme mohli realizovať tento projekt. V neposlednom rade vyjadrujeme veľkú vďaku aj pani Zuzke Recskovej, ktorá ako jedna z posudzovateľov projektu sa rozhodla tiež prispieť z vlastných prostriedkov na zakúpenie televízora. Túto pomoc si ceníme o to viac, nakoľko je pani Zuzka vozíčkarka a z vlastných skúseností chápe potrebu spojenia imobilných občanov s okolitým svetom.

Za občianske združenie 90871.sk ešte raz veľké ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na realizácii tohto predvianočného posedenia s ľuďmi, ktorí si to zaslúžia, potrebujú pohladenie a kúsok milého slova, aby aspoň v tento sviatočný čas zabudli na denný stereotyp a bezmocnosť, s ktorou bojujú každý deň.